Druhý zápas na lavičke Slovana vyšiel novému trénerovi Zankovcovi lepšie. Po prehre s poslednou Rigou prišli tri body so Soči. Okrem výhry ho môže tešiť aj zlepšená hra jeho zverencov.

Jedným zo strojcov úspechu bol český útočník Michal Řepík. V prvom útoku hráva s Lukášom Kašparom a dlho medzi nimi nastupoval Colby Genoway. Tréner urobil zmenu, ktorá sa vyplatila, dal medzi nich Mareka Viedenského. Ten českému hokejistovi nabíjal na gól, ktorý poslal Slovan do vedenia.

Ste s dnešným výkonom spokojný?

Konečne sa nám podarilo vyhrať. Začiatok zápasu sme však nemali dobrý, prestrieľali nás. Potom sme sa do toho dostali, dali sme góly a náskok si už postrážili.

Dnes ste mali viacero šancí. Z tej prvej ešte gól nebol, čo sa tam stalo?

Vieďo mi krásne prihral. Ja som nevidel cez obrancu, ale to nie je výhovorka. Brankár to dobre chytil betónom, mal som puk zdvihnúť, potom by bol z toho gól. Takéto šance musím premieňať.

Z prvej obrovskej šance Řepík ešte neskóroval.

V minulom zápase ste mali cez 50 striel, dali len dva góly a prehrali, dnes sa vám darilo viac...

Potrebovali sme dať viacej gólov, aby sme sa upokojili. Stále sme buď prehrávali alebo vyhrávali len o gól. Dnes sme si to oživili a opäť si pripomenuli, aké je vyhrávať o viac gólov. Snáď v tom budeme pokračovať. Dnes sme to zvládli.

V čom sa zmenila hra tímu?

Hráme lepšie v obrannej a strednej tretine. Zdvojujeme a pomáhame si tak, aby keď nastal nejaký problém, mohol ho ten druhý hráč zažehnať. Tým pádom získavame aj viacej pukov a dostávame sa častejšie a lepšie do útoku.

Sú to pokyny nového kouča?

Snaží sa niečo zmeniť. Zatiaľ sme mali málo tréningov, čiže nám často ukazoval na videu, ako si to predstavuje. Dúfame, že sa to bude iba zlepšovať.

Čo na neho hovoríte?

Zatiaľ je to dobré. Nič zlé na neho nemôžem povedať a dúfam, že to tak bude aj naďalej. Čaká nás ťažký trip, snáď ho dobre zvládneme.

FOTO: Presilovka / Alžbeta Takácsová