HC Slovan Bratislava ukončil spoluprácu s Milošom Říhom.

Skúsený český kormidelník absolvoval na lavičke belasých ešte včerajší súboj s Torpedom Nižnij Novgorod a práve tento duel, v ktorom Slovan prehral 0:1, bol jeho posledným v pozícii hlavného kouča jediného slovenského účastníka KHL. „Po viacerých interných rozhovoroch na úrovni hlavného akcionára klubu sme sa napokon po poslednom domácom zápase proti Torpedu Nižnij Novgorod rozhodli pre zmenu v realizačnom tíme. Herný prejav mužstva, ani dosiahnutý bodový zisk od začiatku aktuálneho ročníka KHL sa nestotožňujú s našimi predstavami. Veríme, že týmto rozhodnutím do kabíny prinesieme nový impulz, ktorý sa odzrkadlí už v najbližších dueloch,“ cituje generálneho manažéra HC Slovan Bratislava Patrika Zimana oficiálny web klubu.

Ziman sa poďakoval Milošovi Říhovi za prácu, ktorú v klube odviedol, a označil ho za jedného z najúspešnejších trénerov v histórii Slovana. 58-ročný český lodivod sa vrátil do bratislavského mužstva pred sezónou 2015/16 a belasí sa v nej dokázali prepracovať do play-off. Aj vlani Slovan pod jeho vedením bojoval o najlepšiu osmičku Západnej konferencie, ale napokon sa do nej nezmestil. Pre Miloša Říhu sa dnes skončilo jeho tretie trénerské pôsobenie v Bratislave. Belasých predtým viedol v ročníku 2001/02 aj v sezóne 2004/05, v oboch prípadoch sa tešil z majstrovského titulu v slovenskej lige.

DSC_0527.JPG

FOTO: Presilovka/Alžbeta Takácsová

Manažment HC Slovan Bratislava zároveň pred piatkovým dopoludňajším tréningom oznámil meno nového kormidelníka. Tým sa stal Eduard Zankovec. 48-ročný Bielorus pôsobil niekoľko rokov v národnom tíme Bieloruska, či už ako asistent, ale na dvoch majstrovstvách sveta aj v pozícii hlavného trénera. Viedol i bieloruskú reprezentáciu do 20 rokov.

V Kontinentálnej hokejovej lige bol v ročníku 2009/10 asistentom trénera v SKA Petrohrad, v sezónach 2011/12, 2012/13 a 2014/15 zastával rovnakú pozíciu v Avangarde Omsk. V ročníku 2015/16 pracoval ako skaut pre Chicago Blackhawks. Minulú sezónu strávil na lavičke Barysu Astana, kde na jej začiatku nahradil Andreja Nazarova. Do klubu kazašského účastníka nadnárodnej súťaže prišiel v momente, keď bol Barys bez jediného získaného bodu. Do konca základnej časti sa mu podarilo tím dostať na piatu priečku Východnej konferencie. V play-off potom Astane vystavil stopku neskorší finalista z Magnitogorsku v semifinále konferencie. V ostatnej sezóne bol i hlavným trénerom Kazachstanu, s ktorým sa mu však nepodarilo postúpiť do A-kategórie majstrovstiev sveta.

Eduard Zankovec, ktorý bude spolupracovať so súčasným realizačným tímom Slovana, zažije debut na lavičke belasých v zajtrajšom stretnutí s Dinamom Riga na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

ZDROJ: hcslovan.sk FOTO: jegkorongblog.hu