Hráčov v NHL už nemáme veľa a každý jeden je pre Slovensko cenný. Vážime si každého, ktorý prejde draftom a dostane šancu zabojovať o miesto v NHL. Jedným z nich by mal byť aj reprezentačný útočník Miloš Roman.

Minulú sezónu odohral vo WHL v tíme Vancouver Giants. Svojimi výkonmi zaujal natoľko, že ho pozvali na testovanie hráčov pred blížiacim sa draftom. Zúčastnilo sa na ňom 100 hokejistov, zo Slovákov robil Romanovi spoločnosť Martin Fehérváry.

Veľa času na prehliadku mesta nemali. Nádejní mladíci, ktorí sa zúčastnili testovania, toho mali na programe naozaj veľa. „Každý hráč dostal svoj program, podľa ktorého sa riadil. Počas týždňa sme toho stihli naozaj dosť, či už pohovory s jednotlivými tímami alebo aj samotné testy, čiže o program sme mali postarané. Všetko bolo zorganizované do poslednej bodky. Som veľmi šťastný, že som sa toho mohol zúčastniť, bola to výborná skúsenosť,“ priblížil Miloš Roman.

Hráči absolvovali množstvo testovaní a cvičení. Ktoré dalo najviac zabrať? „Najťažšie bolo asi testovanie VO2max (maximálna rýchlosť spotreby kyslíka). Väčšina chalanov to mala asi podobne. Je to naozaj ťažké. Prekvapilo ma, na akej vysokej úrovni všetko fungovalo. Či už samotné pohovory a rovnako aj testy. Som nadmieru spokojný,“ vyjadril sa rodák z Kysuckého Nového Mesta.

Spolu s Martinom Fehérvárym bude Miloš Roman jedným z najvyššie draftovaných Slovákov. Podľa predbežných odhadov by mohli byť obaja vybraní už v druhom kole, prípadne v treťom. „Bol by som veľmi šťastný, ak by si ma niekto vybral v druhom kole, ale to môžem už ťažko ovplyvniť. Nechám sa prekvapiť, teším sa. NHL je môj sen, pôjdem do hociktorého tímu, ktorý si ma vyberie,“ prezradil Roman.

A aké sú ďalšie plány mladého stredného útočníka? „Budem pokračovať v letnej príprave a budem čakať do samotného draftu. Taktiež mám ešte školské povinnosti.“

FOTO: vancouvergiants.com