17-ročný futbalista dorastu ŠK Podlužany Nikolas Kupča zaknihoval husársky kúsok. Za 57 minút dokázal skóroval hneď 19-krát. Jeho unikátny počin si odnieslo Kolárovo, ktoré odišlo z Podlužian s poriadnym debaklom.

Nikolas Kupča a jeho hviezdny výkon. Tak by sa dala nazvať gólová šou v dorasteneckom súboji 4. ligy medzi ŠK Podlužany a FK Kolárovo v podaní 17-ročného futbalistu. Odchovanec levického futbalu si otvoril strelecký účet až v 21. minúte. O minútu neskôr bolo vďaka jeho druhému presnému zásahu 2:0. Nasledujúce dva góly vsietili jeho spoluhráči, no potom prišla 8-gólová reťaz medzi 26. a 45. minútou prvého dejstva. Po prvej polovici mal tak v kolónke presných zásahov 10-ku.

Druhú polovicu dorasteneckého duelu spočiatku režíroval Lakatoš dvomi gólmi, lenže od 51. až do 78. minúty sa dokázal presadiť iba jeden hráč - Nikolas Kupča. Podľa zápisu o stretnutí padli všetky góly z hry. Po záverečnom hvizde neskrýval nadšenie. „Mal som obrovskú radosť z výsledku aj z rekordu. Doposiaľ sa mi podarilo streliť najviac päť gólov. Určite je to však zásluha celého klubu, na čele s trénerom Čuvarom," povedal pre naselevice.sk 17-ročný hráč Podlužian, ktorý prispel k výhre 25:0 nad Kolárovom.

Ďalšou zaujímavosťou je taktiež tabuľka a počet strelených gólov prvých dvoch tímov. ŠK Podlužany dokázali za 24 zápasov nastrieľať 139 presných zásahov, čo v priemere znamená takmer 6 gólov na zápas. Ich konkurent a zároveň líder súťaže z Kozároviec má na konte 135 presných zásahov, čím ho zdobí podobná vizitka.

Na opačnom konci v tomto smere sa nachádza Kolárovo, ktoré inkasovalo už 127-krát, čo predstavuje asi 5 gólov v bráne každý ligový súboj.