Marek Hrivík odštartoval svoju prvú sezónu v Kontinentálnej hokejovej lige vo veľkom štýle.

Rodák z Čadce strávil posledných deväť ročníkov v zámorí. Hral QMJHL, AHL a nastúpil aj na 24 zápasov NHL za New York Rangers a Calgary Flames. Ani v jednej z týchto organizácií však nezískal status stabilného hráča kanadsko-americkej profilige. Po minulej sezóne, v ktorej utrpel dva otrasy mozgu, sa rozhodol vrátiť do Európy.

Jeho novým hokejovým domovom sa stal účastník Kontinentálnej hokejovej ligy Víťaz Moskovská oblasť. Vo svojom prvom seniorskom európskom pôsobisku mu hokej evidentne veľmi chutí.

V šiestich dueloch nadnárodnej súťaže vsietil päť gólov a pridal tri asistencie. S týmto bodovým ziskom je druhým najproduktívnejším hráčom KHL. Na ľadovej ploche strávil v priemere takmer dvadsať minút na zápas.

Zajtra nastúpi o 16.30 v domácom prostredí proti HC Slovan Bratislava, ktorý je tabuľkovým susedom Hrivíkovho zamestnávateľa (Víťazu patrí deviata a belasým desiata priečka Západnej konferencie, pričom ich delí jeden bod).

Verme, že Marekovi Hrivíkovi vydrží skvelá forma celú sezónu. Na jej konci by mohol byť zaujímavou možnosťou pre reprezentačného trénera Craiga Ramseyho na problematický post centra.

27-ročný útočník má na konte osem štartov za seniorský národný tím. Šesť z nich zapísal na majstrovstvách sveta 2014 v Bielorusku.

FOTO: hcvityaz.ru