Česká hokejová reprezentácia nepostúpila do finále majstrovstiev sveta v hokeji. Semifinálové zápolenie zvládla lepšie Kanada, ktorá zvíťazila 5:1.

Česi sa opäť prebojovali medzi najlepšiu štvoricu po dlhšom období, útočník Jakub Vrána hovorí, že chceli viac. „S týmto výsledkom nie sme spokojní. Chceli sme ísť ďalej. Sme sklamaní, no musíme sa koncentrovať na ďalší zápas."

kanada-cesko.png FOTO: Matt Zambonin/HHOF-IIHF Images

„Kanaďania premieňali svoje šance. Potrebovali sme kontaktný gól. Nepodarilo sa. Potrebovali sme využiť presilovku. Ani to nevyšlo. Preto mal výsledok napokon takú podobu," zhodnotil zápas na pozápasovej tlačovej konferencii tréner Miloš Říha.

Český tréner komentoval aj výmenu brankárov za stavu 0:3. Bartošáka vymenil Francouz. „Nemalo nás čo nakopnúť. Potrebovali sme nejaký gól. Skúšali sme to aj takto."

Hokejisti Česka, ktorí získali poslednú medailu v roku 2012, sa budú usilovať o tretie miesto na šampionáte. Proti však bude výber Ruska. „Bronz je pre nás veľmi dôležitý. Dáme do toho zápasu všetko. Chceme streliť prvé dva góly," povedal odhodlane tréner Říha.

„Na rozdiel od Rusov, my budeme hrať ako o zlato," vyhlásil kormidelník českej reprezentácie.

FOTO: Matt Zambonin/HHOF-IIHF Images