Hokejisti Slovana prerušili v predchádzajúcom domácom zápase s Viťazom Podoľsk negatívnu sériu prehier. Tá víťazná však netrvala dlho. Bratislavčania na vlastnom ľade nestačili na Spartak Moskva.

Hostia išli do vedenia vďaka využitej presilovke. Na začiatku druhého dejstva dostal Kašpar trest do konca zápasu a Milošovi Říhovi sa tak rozpadla prvá formácia. To belasých nakoplo a začali preberať iniciatívu nad zápasom. Využili to len na jeden gól, zahodili však niekoľko vyložených šancí. V poslednom dejstve gól nepadol a o víťazovi rozhodlo až predĺženie. V ňom začal aktívnejšie Slovan, potom však prišla chyba a gól Spartaka.

„Do zápasu sme išli s tým, že chceme byť aktívni. Bohužiaľ, dnes sme neboli vôbec efektívni v premieňaní šancí. Chýbala nám jednoduchosť, priamočiary ťah a dôraz pred bránkou. Po inkasovanom góle sme boli ako keby zaskočení. V závere bolo viac srdiečka a chcenia na strane súpera,“ zhodnotil duel tréner belasých Miloš Říha, ktorého doplnil gólman Marek Mazanec. „Zápas bol pomerne dobrý, no pre divákov zrejme nie, 1:1 po 60. minútach nie je žiadna sláva. Šancí sme mali veľmi veľa, ale nepremieňali sme ich. Oni mali taktiež veľa gólových príležitostí. Potom prišla chvíľková nepozornosť v predĺžení a opäť sme prehrali, je to škoda.“

Práve brankár Slovana držal svoje mužstvo dlho v hre. Pochytal niekoľko vyložených šancí, no jeho spoluhráči to nedokázali využiť na strelenie vedúceho gólu. Keby Slovan využil všetky gólové príležitosti, mohol mať tri body. „Niekedy je to tak, že dáte gól z hocičoho a niekedy z ničoho. Môžete mať smolu alebo brankár dobre zachytá, ťažko povedať, čo to bolo dnes. Každý bod nás však poteší, aj tento jeden. V predĺžení to vyzeralo tak, že máme prevahu. Aj preto je škoda, že sme extra bod nezískali my,“ vyjadril sa Mazanec.

Marek Mazanec mal 93,75% úspešnosť zákrokov.

Chyby v zápase a dôvody, pre ktoré neboli jeho zverenci úspešní, pomenoval Miloš Říha. „Chýba nám center, prvý útok nehral tak, ako by sme si predstavovali. Druhý útok nenadviazal na výkon z minulého duelu. Nehovorím, že sme hrali zle a nebojovali. Chýbala nám však jednoduchosť a efektívnosť. Spartak k nám prišiel po prehre 1:5 v Helsinkách, boli tak opatrnejší a zodpovednejší. My sme nastolili jednoduchú taktiku, no v zápase sme si to komplikovali a strácali puky.“

Belasí v tejto sezóne remizovali po 60. minútach štyrikrát, ani raz nedokázali v predĺžení alebo nájazdoch uspieť. Dva razy dostali gól už v hre 3 proti 3 a dvakrát boli neúspešní v nájazdoch. „Predĺženie je o zodpovednosti jednotlivcov. Keď jeden hráč urobí chybu, je to okamžite vidno. Oni ju urobili, my sme ju nepotrestali. Potom prišla chyba na našej strane, nechali sme súpera vystreliť a ešte sme aj clonili vlastnému brankárovi. Spartak to využil a rozhodol,“ vyjadril sa na záver kouč Slovana.

FOTO: Presilovka / Alžbeta Takácsová