Hokejisti Slovana Bratislava zvládli generálku na KHL. Na domácom ľade zdolali v poslednom prípravnom zápase tím Mladej Boleslavli 4:3 po nájazdoch. Za belasých už nastúpili aj dve nové posily – Jeff Taffe a Éric Gélingas.

Ostrý začiatok sezóny je pre Slovan na programe už túto nedeľu. Pocestujú do Magnitogorsku, následne nastúpia proti Traktoru Čeľabinsk a trip uzatvoria proti Jekaterinburgu. Prvý domáci duel absolvujú 9. septembra proti Lokomotivu Jaroslavľ. Po súboji s Boleslavlou sa o novej sezóne, príprave a hráčoch rozhovoril kouč Vladimír Országh.

Ako hodnotíte dnešný zápas?

Bol vyrovnaný, víťazstvo sa rodilo ťažko. Mali sme fázy, kedy sme hrali veľmi dobre, ale nedokázali sme využiť šance. Potom nastali aj hluché miesta, kedy sa nám nedarilo. Dostali sme dva góly v oslabení, na tom musíme popracovať, trápi nás to celú prípravu.

Naopak, v presilovkách sme si vypracovali veľa šancí, ktoré sme nepremenili, to sa nesmie stávať. V nájazdoch nás podržal Marek Čiliak.

Tréner Slovana Vladimír Országh

Prvýkrát sa predstavili aj nové posily Jeff Taffe a Éric Gélinas. Čo hovoríte na ich výkon?

Prišli len nedávno, časový posun je stále cítiť. Aj tak už bol vidno prehľad Taffea a výborná strela Gélinasa. Dúfame, že sa budú stále zlepšovať, majú čo ponúknuť. Očakávame od nich najmä pomoc smerom dopredu, v presilovkách a produktivitu.

Čo vám ukázala príprava?

Mali sme veľmi úzky káder. Dávame ho dokopy počas celej prípravy. Program bol veľmi nahustený. Striedali sa dobré fázy s tými horšími. Mužstvo sa stále vžíva s novým systémom, so spoluhráčmi. Dúfali sme, že káder bude pokope dlhšie. Ale musíme pracovať s tým, čo máme. Sme naozaj vďační za týchto dvoch nových hráčov, určite budú posilami.

Stále sa musíme posúvať dopredu. Do prvého zápasu máme štyri tréningy, musíme popracovať na oslabovkách, presilovkách a ďalších veciach, ktoré nám zo začiatku išli, ale teraz od nich trochu opúšťame. Od nedele ideme na ostro, tam už nie je cesta späť.

Nová posila tímu. Obranca Éric Gélinas.

Ako ste na tom ohľadom kádra? Očakávate ešte nejaké posily?

Chceli by sme ešte dvoch alebo troch hráčov, ale musia byť naozaj rozdieloví. Tri päťky by sme mali mať zo slovenských hokejistov – tretiu, štvrtú a extra piatu. Tá piata musí byť pripravená hocikedy naskočiť do zápasu a byť konkurencieschopná. KHL je veľmi náročná súťaž, či už na cestovanie alebo nahustený program.

Prvé dva útoky by mali byť rozdielové, takých slovenských hráčov už nenájdeme, preto budú tvorené zo zahraničných hokejistov.

Máte nejakých hráčov vyhliadnutých, alebo budete čakať na skončenie kempov v NHL?

Nejakí sú. Všetko je otázka peňazí, toho, či chcú prísť alebo ešte čakať. Mali sme vyhliadnutých okolo osem hokejistov, ale niektorí majú už kluby a iní chcú ešte čakať, či už na kempy NHL alebo lepšiu ponuku.

Budeme čakať, ako sa situácia vyvinie. Máme káder, ktorý je konkurencieschopný, ale potrebuje ešte doplniť. Chalani majú šancu ukázať sa, pobiť sa o miesto. To, že niektorí chýbajú, je šanca pre iných. Môžu sa ukázať a zastať si svoje miesto.

Doplní, prípadne opustí niekto tím pred prvým zápasom?

Káder je dosť úzky, nateraz ho nikto neopustí. mladým chlapcom chceme vybaviť striedavý štart. Nechceme ich zabiť tým, že budú sedieť na tribúne, chceme aby hrávali.

Máme ešte zraneného Lukáša Kloka, ktorý na trip neodcestuje. Uvidíme, ako sa bude jeho situácia vyvíjať. S týmto kádrom počítame na prvý zápas.

FOTO: Presilovka / Alžbeta Takácsová