Slovenské florbalové reprezentantky dnes nastúpili na svoj druhý duel domácich majstrovstiev sveta. Ich súperom bolo Estónsko.

Na úvodný gól stretnutia čakali diváci 6 minút a 5 sekúnd. Postarala sa oň krídelnička prvej estónskej formácie Edith Pärniková, ktorá uspela v úniku na slovenskú brankárku Karolínu Krištofovú – 0:1. V dvanástej minúte dostali Slovenky možnosť zahrať si v početnej prevahe, no svoju prvú presilovku na šampionáte nepretavili na vyrovnávajúci gól. Ten padol v šestnástej minúte, keď kapitánka Lucia Košturiaková vysunula do šance Paulínu Hudákovú a tá po podarenom blafáku vyrovnala – 1:1. V prvej tretine sa menil stav ešte raz, Patrícia-Mária Dzurinová ťažila z práce Daniely Kvaskovej a skórovala strelou z hranice bránkoviska – 2:1.

Zverenkyne trénera Michala Jedličku zaznamenali skvelý vstup do prostrednej časti hry. V čase 21:04 sa peknou strelou k bližšej žrdi presadila Lucia Košturiaková – 3:1. O 58 sekúnd na ňu nadviazala Paulína Hudáková, ktorá zvýšila stav zápasu – 4:1. 28. minúta priniesla pekné zakončenie do ľavého horného rohu slovenskej brány v podaní Reti Vaartovej – 2:4. O necelé tri minúty bol rozdiel medzi Slovenskom a Estónskom už len jednogólový, kontaktný zásah zaznamenala Diana Klavanová – 3:4. Na konci 34. minúty zápasu bolo v hľadisku Zimného štadióna Ondreja Nepelu v Bratislave opäť o čosi veselšie, po prihrávke Lucie Košturiakovej zavŕšila hetrik presnou strelou z prvej Paulína Hudáková – 5:3. Tá si o niekoľko desiatok sekúnd rozšírila bodové konto aj o asistenciu, keď nabila na presný zásah Denise Ferenčíkovej – 6:3. Tieto dve hráčky si štyri sekundy pred koncom prostrednej tretiny vymenili úlohy a Paulína Hudáková vsietil svoj štvrtý gól v zápase – 7:3.

V 44. minúte Slovenky potešili oko florbalového nadšenca krásnou kombinačnou akciou, na ktorej konci bola presná strela z prvej v podaní obrankyne Alžbety Ďuríkovej – 8:3. Po tomto presnom zásahu nastala zmena v bráne Estónska. Diváci, ktorých prišlo do hľadiska Zimného štadióna Ondreja Nepelu v Bratislave 958, sa v tretej tretine bavili mexickými vlnami a na dobrej nálade im pridal aj presný zásah Šárky Boľovej – 9:3. Gólový účet Sloveniek zaokrúhlila na desať Lucia Košturiaková po skvelej prihrávke Paulíny Hudákovej – 10:3. Pre Paulínu Hudákovú to bol už ôsmy kanadský bod v tomto dueli (4+4).

Slovenská ženská florbalová reprezentácia zvíťazila nad Estónskom 10:3, čím si zabezpečila postup do osemfinále z prvého miesta skupiny C. Účinkovanie v nej uzavrie súbojom s Austráliou, ktorý začína zajtra o 13.30.