Najnovší prírastok v kabíne HC Slovan Bratislava Matúš Sukeľ prezrádza, s akými ambíciami prišiel do Bratislavy, hovorí o dojmoch z KHL a hodnotí stretnutie s Avtomobilistom Jekaterinburg.

Športová pomsta za škaredý zákrok

Belasí prehrávali v ôsmom zápase desaťzápasovej domácej série po dvoch tretinách 0:2. „Nezačali sme dobre, ale tretiu tretinu sme hrali parádne – vytvárali sme si tlak v ich obrannej tretine a dokázali sme vyrovnať,“ zhodnotil Matúš Sukeľ duel proti tímu z Východnej konferencie, v ktorého drese sa predstavili slovenský reprezentačný bek Michal Čajkovský i bývalý hráč Slovana Rok Tičar.

Zápas výrazne poznačil moment zo záverečnej fázy tretej tretiny, keď bol hrôzostrašným zákrokom faulovaný Václav Nedorost. Český útočník ostal po tvrdom ataku na hlavu bezvládne ležať na ľadovej ploche, ihneď sa ho ujal zdravotnícky tím a previezli ho do nemocnice. Faulujúci Golyšev dostal trest 5+20 a Slovan tak hral až do konca tretej tretiny presilovú hru. Zverenci Miloša Říhu nakoniec dokázali záverečný nápor pretaviť vo vyrovnávajúci gól a v predĺžení strhol zápas na domácu stranu presnou strelou Jeff Taffe. „Ten faul na „Neďa“ (Václav Nedorost, pozn. redakcie) bol hnusný, dúfam, že bude v poriadku. Som rád, že sme sa športovo pomstili tým, že sme vyhrali a zobrali dva body,“ povedal po zápase útočník Matúš Sukeľ.

Ukázať sa v čo najlepšom svetle

Pre 20-ročného Liptáka, ktorý nazbieral v aktuálnej sezóne 29 kanadských bodov v slovenskej Tipsport lige, to bol druhý zápas v Kontinentálnej hokejovej lige. Aké sú Sukeľove dojmy z nadnárodnej súťaže? „V porovnaní s Tipsport ligou je KHL rýchlejšia a hráči sú vyspelejší. Hrajú sa v nej veľmi vyrovnané zápasy.“

Na otázku, s akými ambíciami prišiel hrať za bratislavské mužstvo, odpovedal celkom jednoznačne: „Chcem sa ukázať v čo najlepšom svetle.“

Slovan čakajú tento týždeň ešte dva domáce zápasy – v piatok proti Barysu Astana a v nedeľu proti Jugre Chanty-Mansijsk. „Treba zregenerovať a čo najlepšie sa na ne pripraviť. Musíme si rýchlejšie prihrávať puky, strieľať a dávať góly,“ uzavrel 21-ročný odchovanec klubu HK 32 Liptovský Mikuláš.