Jedna z najpopulárnejších športových hier FIFA 19 vyjde už o mesiac. Tentokrát spoločnosť EA Sports zaradila do hry novinku, nájdete v nej Ligu majstrov aj Európsku ligu.

V populárnej hre Slováci už dlho márne čakajú na svojho klubového zástupcu. Teraz by sa to mohlo za istých okolností zmeniť. Keďže v hre bude Európska liga a AS Trenčín aj Spartak Trnava majú blízko k postupu, mohli by sa v tom prípade v hre objaviť.

Kluby ohľadom toho ešte nik nekontaktoval. V susednom Česku mali pred rokom zastúpenie v podobe Sparty Praha, k nej sa v novej edícii hry pridáva aj Viktoria Plzeň a Slavia Praha.

„Ako klub, ktorý bude hrať základnú skupinu Champions League, sa zaraďujeme do elitnej spoločnosti aj v rámci populárnej hry. So spoločnosťou EA Sports sme v posledných týždňoch úzko spolupracovali na našom začlenení, na podobe hráčov, dresov a všetkých detailoch," uvádza Plzeň na oficiálnom klubovom webe.

Sparta aj Slavia sa so spoločnosťou dohadovali individuálne a obaja podpísali trojročný kontrakt.

Otáznik visí nad účasťou klubu FK Jablonec, ktorý má istú účasť v skupinovej fáze Európskej ligy. Je tak v situácii, v ktorej sa môžu ocitnúť slovenskí zástupcovia. „EA SPORTS má licenciu na súťaž a nie na kluby. Zo spoločnosti s nami nikto nejednal,“ povedal nám zástupca klubu Martin Bergman.

Na sociálnych sieťach sa však už začali objavovať neoficiálne informácie, že FK Jablonec bude súčasťou hry. „Ako klub a vlastník licencie, by sme museli niečo podpísať alebo s niečím súhlasiť. To sa zatiaľ nestalo,“ dodal Bergman.

Zo spoločnosti EA SPORTS sme dostali stanovisko, že v hre by mali byť všetky zúčastnené kluby skupinovej fázy Európskej ligy, ale ešte prebiehajú rokovania a nevedia to definitívne potvrdiť.

Nezostáva nám nič iné, ako čakať. Držme palce Trnave a Trenčínu, ak postúpia, narastie šanca, že v hre sa naozaj objavia.

To nemôžeme povedať o národnom tíme, ten by mal byť opäť súčasťou hry Pro Evolution Soccer 2019, ale vo FIFA 19 by sa objaviť nemal.

FOTO: Presilovka.sk