Pre niekoho nečakané, pre niekoho vytúžené zmeny nastali pred sobotňajším zápasom v bratislavskom Slovane. Nový tréner, dvaja navrátilci do zostavy a posledný tím tabuľky dávali belasým veľké šance na trojbodový zisk.

Slovan dostal hneď v úvode duelu možnosť zahrať si presilovku o dvoch hráčov, gól z toho však nebol. Prvý raz rozjasal, takmer osem tisíc divákov, Viedenský, ktorý dorazil Voráčkovu strelu. Na konci tretiny Riga ešte stihla vyrovnať. V druhom dejstve išla aj do vedenia, keď využila svoju druhú početnú prevahu. Nevyhrávali dlho, už o 43 sekúnd Després spoza bránky nahodil puk pred ňu, puk sa odrazil od korčule brániaceho hráča a bolo vyrovnané. Slovan nedokázal pretaviť ani jednu zo svojich ďalších striel, mal ich 52, vo vedúci gól. Z víťazstva sa radovala Riga, ktorá bola úspešnejšia v predĺžení.

„Boli sme oveľa lepší ako oni, ale z toľkých striel dať len dva góly je veľmi málo. Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Musíme hrať vždy na sto percent a nemôžeme sa pozerať, kde je kto v tabuľke. Neviem, čo k tomu povedať...,“ zhodnotil duel kapitán belasých Andrej Meszároš. Rovnakú príčinu prehry videl aj navrátilec do zostavy Marek Viedenský. „Začali sme dobre, nebol to zlý zápas, len sme nepremieňali šance. Nemôžeme z toľkých striel dať len dva góly. V minulom zápase, ktorý sme prehrali 0:1, by sa puk od niečoho odrazil, aj keby išiel do prázdnej bránky, dnes to bolo niečo podobné. Asi by som mal zobrať chalanov ku mne domov, nech prebaľujú malú.“

Hráči videli najväčší problém v slabej efektivite, nový tréner Eduard Zankovec zase v presilovkách. „Bohužiaľ, v tomto zápase sme neboli úspešní. V presilovke o dvoch hráčov sme mali viac bojovať. Musíme ich zlepšiť, rozhodujú zápasy. Nechcem v nich robiť zmenu za zmenou. Hráči, ktorí hrali presilovky dnes, ich vedia premieňať. Musíme byť trpezliví a tvrdo pracovať,“ povedal po zápase bieloruský kouč.

Nový lodivod Slovana veľa dôvodov na úsmev nemal.

Nový tréner priniesol aj nejaké zmeny, Viedenský ho však hodnotiť ešte nechcel. „Je ešte skoro niečo hovoriť. Máme trochu iný systém. Povedal nám, čo chce a ako to chce. Uvidíme po ďalších tréningoch.“ Viac sa rozhovoril Andrej Meszároš, prezradil aj, aký je rozdiel medzi novou a Říhovou taktikou. „Je to v podstate to isté, čo sme hrali predtým. S tým rozdielom, že každý vie, kam má ísť, kde má byť. Zbytočne sa neprekrižujeme a každý jeden má svoju pozíciu. Je to lepšie. Obrancovia vedia, kam idú útočníci, môžu im viacej veriť a plniť si svoju úlohu.“

Skúsený obranca s kapitánskym „C“ na hrudi nevešia hlavu. „Musíme bojovať každý za každého, dodržiavať taktiku, nikto iný nám nepomôže. Dúfam, že góly prídu. Bude to ťažké, ale dúfam, že to zvládneme. Dnes sme urobili dobrý pokrok, dúfam, že sa od toho odrazíme,“ vyjadril nádej v zlepšenie výkonov Meszároš.

Slovan už zajtra privíta hokejistov HK Soči, v zostave by mal figurovať aj Zach Boychuk.

FOTO: Presilovka / Alžbeta Takácsová