Slovenský športový svet prináša množstvo zaujímavých aj rozporuplných situácií. Tlačové konferencie s trénermi po zápasoch bývajú niekedy veľmi atraktívne. Posúďte sami.

Talkshow Jána Kozáka

Úradujúci reprezentačný kormidelník sa počas pôsobenia v Košiciach „vyznamenal" viacerými excesmi. Medzi najznámejšie patrí ostrá kritika voči Ružomberku, keď nazýva klub dedinou. Vo svojom pozápasovom hodnotení nevynechal ani arbitra Ľuboša Micheľa, ktorý s fortunaligovým duelom nijako nesúvisel. Napokon sa obul aj do trénera hostí Františka Komňackého. Nazval ho pedagógom a Kozák mu poradil, aby sa staral o svoje mužstvo.

Šarvátka pri lavičkách

V druhom videu taktiež figuruje Ján Kozák. Tentoraz ide o zápas so Zlatými Moravcami. Dnes 62-ročný lodivod slovenských sokolov sa na tlačovej konferencii po stretnutí rozhodol priznať, že je nad vecou. Jeho slovník tak nevyzeral, no Kozák deklaroval, že niekto z domácich mu uštedril kopanec. Zo zachytených záberov nie je zrejmé, kto vyvolal túto potýčku. Pri tuneli sa tak strhla poriadna strkanica, v ktorej upokokojovalo niekoľko členov realizačného tímu svojho trénera. Kozák nezabudol pripomenúť, že nie je človek, ktorý doma rozdáva a vonka je...

Keď Weiss nezvládol tlačovku

Vtedajší kouč Slovenska Vladimír Weiss st. sa po prehratom zápase s Ruskom (0:1) poriadne rozčertil. Po otázke, či duel s Macedónskom (nasledujúci zápas) bude jeho posledným zápolením, sa rozhodol klásť protiotázky a napokon vysmiať pýtajúceho sa redaktora. Všetko vyvrcholilo vulgarizmom, ktorý adresoval novinárovi pri odchode z tlačovej konferencie.

Vy ste kto? Bajda, Šebenec a iné lahôdky

Predzápasová tlačovka AS Trenčín ohľadne pohárového duelu s Legiou Varšava sa niesla v humornej nálade. Miestny prekladateľ najprv nepoznal trénera Martina Ševelu ani kapitána Petra Kleščíka. Trenčiansky kormidelník však zobral všetko s nadhľadom a nad prvými prekvapeniami sa iba pousmial. Nasledovali novinárske otázky, ktoré bolo potrebné preložiť. Túto zapeklitú situáciu sa rozhodol jazykový špecialista riešiť tak, že po krátkych úsekoch prekladal vyjadrenia redaktorov, čo nevyhovovalo televíznym žurnalistom. Tréner Ševela sa teda odhodlal pomáhať tlmočníkovi našepkávaním, pričom prisediaci pán skomolil takmer všetky mená. V niektorých prekladoch však zrejme nebolo všetko v poriadku (06:00)...

Trénerské hašterenie

Konfrontácia Dušana Gregora a Ivana Dorniča priniesla plodnú tlačovku. Po súboji Piešťan s Martinom kormidelník martinských hokejistov Dornič začal obviňovať hráčov hostí, že napádali jeho korčuliarov, pričom Martin mal už v tom čase bohatú maródku. Gregor tieto tvrdenia okamžite poprel a rozpútala sa zaujímavá diskusia. Obaja protagonisti napokon ani nepotrebovali otázky, vystačili si sami.

FOTO: Youtube.com