Island, Mexiko, Švajčiarsko. Favoriti zhoreli ako fakle. Šampionát v Rusku bude zaujímavejší, ako sa mohlo zdať.

Ak bol počet kandidátov na prvenstvo veľký, ešte sa rozšíril. Po úvodných zápoleniach outsideri potvrdili, že si neprišli len zabehať.

Zdobí ich bojovnosť, obetavosť, šťastie aj odvaha. Nie sú to muži z Kobry 11, ale Island, Mexiko a Švajčiarsko. Reprezentácie, ktorým sa podarilo obrať o body adeptov na víťaza.

Islandskí futbalisti boli rovnocenným súperom Argentíny, výborne bránili, ale dokázali Juhoameričanov aj poštekliť. Messi neskóroval, čo zažil v roku 2016 aj Ronaldo v súboji proti Islandu. Obaja velikáni vystrelili 11-krát, ani raz však nenapli sieť Halldorssona. Barcelonského kúzelníka navyše nevykúpila ani 11-metrová tutovka. Nie každý deň je nedeľa, čo sa prejavilo - bola sobota.

Prečítajte si tiež: Kto bude majstrom? Presilovka tipuje MS vo futbale

Mexičania boli štipľavou strúhankou nemeckého rezňa. Jogiho tím síce ku koncu ponúkal ofenzívnu ultra párty, chýbal však DJ-dirigent, ktorý by vzal zodpovednosť na seba a ponúkol najväčší hit - rozhodujúcu prihrávku alebo gólovú strelu. Mexiko podalo výborný výkon, pripísalo si tri nečakané body a Die Mannschaft odišiel s nulou.

Aspoňže nemecký kormidelník, povestný hrou ruka - nos, nesklamal. Uvidíme, čo vytiahne z klobúka (z nosa) v ďalšom zápase...

Bude vás zaujímať: Návrat kráľa alebo Ako sa labužník Jogi neudržal

Neymar, Neymar, Neymar. Skúšal to, ale nešlo to. Nepomohli ani vlasy-špagety. Behrami ho totálne vymazal. Helvéti boli ako nimi vyrobené švajčiarske hodinky. Tikali pravidelne - v obrane i v útoku. A keď bolo najhoršie, zasiahol Schär.

Švajčiarsko ukradlo body kanárikom a postaralo sa ešte o jednu vec (aj spolu s Islandom a Mexikom): žiadny zápas nemá favorita. Žiadny. A po prvý raz v histórii sa stalo, že Argentína, Nemecko ani Brazília nezvíťazili v prvom zápase na rovnakom svetovom šampionáte.

Inak, dnes pozor na Panamu, hrá proti Belgicku a Angličania vyzvú Tunisko...

FOTO: pixabay.com