Ostrieľaný tréner, ktorého si pamätáme najmä ako kormidelníka reprezentácie zo švédskeho Göteborgu 2002, okomentoval súčasnú situáciu Slovenska na olympijskom turnaji v Pjongčangu.

Bude vás zaujímať: Kľúč k úspechu proti USA? Vhadzovania

Úvodné vystúpenie proti Olympijským športovcom z Ruska vyšlo Ramsayovým zverencom na výbornú. Reprezentanti si vyslúžili uznanie aj od Jána Filca. „Prvý zápas mohol uspokojiť každého. Využili sme svoje prednosti a Rusov sme nachytali na hruškách." Zároveń dodal, že to nebolo očakávané. „Málokto čakal, že to vyhráme," priznal Filc.

Problémom bolo tempo

64-ročný rodák z Bratislavy povedal, že druhý zápas v skupine proti USA mal úplne iné parametre a išlo o odlišný štýl hokeja. „Myslím, že v druhom súboji sme doplatili na to, že sme sa snažili hrať až príliš rýchlo. Bolo tam veľa nepresností a nemali sme súvislý tlak, a preto ani väčší počet gólových šancí."

DSC_1025.JPG FOTO: Petra Piknová

Skúsený tréner vie, že s jediným presným zásahom v zápase je náročné zdolať súpera. „Jedným gólom sa na takomto turnaji dá málokedy vyhrať. Škoda, lebo Amerika sa dala poraziť," uzavrel Filc.

Ramsayho pozná, no v kontakte nie sú

„Človek, samozrejme, sleduje svojich kolegov v tomto odvetví, takže som vedel, kto je Craig Ramsay, aj od hráčov. Párkrát sme sa dokonca aj stretli," vysvetlil Ján Filc. Lodivod zlatých chlapcov zo Švédska 2002 ocenil nápady kanadského kouča Ramsayho. „Páči sa mi, že prichádza s reálnym pohľadom na veci a snáď sa z toho niečo uchytí."

Prečítajte si tiež: Tri zaujímavosti z ôsmeho dňa na ZOH

Filc verí, že Slovensku sa podarí uhrať čo najlepší výsledok, no bude to mať ťažké. „Karty sú rozdané a každý zápas je iný, čo sa potvrdilo aj nám v skupine." Konkrétne umiestnenie slovenských reprezentantov však neprezradil. „Netipnem si, lebo tipovanie by nemalo byť odrazom zbožného priania, skôr ukazovateľom reality a to patrí do rúk fanúšikom," povedal Ján Filc, ktorý sa vyjadril, že aktuálne nie je v kontakte s nikým, kto sa nachádza v Kórei.

FOTO: Petra Piknová