Naša domáca súťaž sa zlepšuje, dôkazom toho je počet tipsportligistov vo výbere reprezentačného trénera Craiga Ramseyho. Na tohtoročnom šampionáte sa predstaví sedem zástupcov Tisport ligy.

Bude vás zaujímať: Rozhodca Kubuš: Je smutné, že nadávky sa stali súčasťou zápasov

Dávid Bondra: Syn slávneho útočnka Washingtonu Capitals hrával túto sezónu za popradských kamzíkov. V drese Popradu nazbieral v 53 zápasoch 18 bodov, jeho hlavnou úlohou v tíme je predovšetkým výborné korčulovanie, ale aj fyzická hra v predbránkovom priestore a na krídle. Bondra sa v tohtoročnej príprave na MS objavil hneď od začiatku a svojimi výkonmi i gólmi zaujal trénerský štáb i generálneho manažéra Miroslava Šatana. Prezentoval sa tiež krásnym sólom, ktoré zakončil gólom.

Dávid Buc: V tejto sezóne popradský útočník začínal v Olomouci, kde po nie veľmi vydarenom začiatku zamieril do materského klubu spod Tatier. 31-ročnému útočníkovi sa darilo v domácej súžaži oveľa viac, keď si prípisal v 32 stretnutiach 19 bodov a vďaka tomu si vypýtal miestenku do tréningového kempu reprezentácie. V prípravných zápasoch hrával zväčša vo formácii s kolegami z Popradu Dávidom Bondrom a Patrikom Svitanom. Aj vďaka tejto spolupráci predviedol kvalitné výkony a predstaví sa na svetovom šampionáte.

Patrik Svitana: Ďalší hokejista, ktorý bude hrať na MS, prežil zo všetkých troch hráčov Popradu najlepšiu sezónu. V 55 zápasoch nazbieral výborných 54 bodov za 23 gólov a 31 asistencií. Tento hokejista s kvalitnou streľbou pokračoval vo fantastických výkonoch i v príprave, a tak zaslúžene pocestuje do Dánska, kde sa môže ukázať i prípadným záujemcom o jeho služby.

Marek Hovorka: Účastník ZOH v Pjongčangu bol v tejto sezóne hráčom Košíc. Ambície Hovorku, ako aj tímu ocielarov v lige, boli najvyššie, avšak cieľ sa im nepodarilo dosiahnuť. Rodákovi z Dubnice sa darilo aspoň individuálne, keď dosiahol 39 bodov a v hodnotení +/- zaznamenal slušných 11 bodov. V prípravných zápasoch patril medzi produktívnych hráčov slovenskej družiny.

Michal Krištof: Rýchlonohý center zo skúsenosťami z Fínska aj v tejto sezóne obliekal dres Nitry. Stal sa druhým najproduktívnejším hráčom súťaže, dohromady nazbieral 57 bodov, z toho 40 asistencií. S reprezentáciou sa zúžastnil olympijských hier a v prípravných zápasoch v rámci Euro Hockey Challenge patril k najlepším hráčom.

Ladislav Nagy: Skúsenosťami ostrieľaný útočník pôsobil v tomto ročníku opäť v Košiciach a svojimi vodcovskými schopnosťami na ľade i mimo neho bol platný na oboch stranách klziska, navyše prispel slušnou produktivitou, strelil 22 gólov a pridal 19 asistencií. Na olympiáde sa mu až tak nedarilo. No vynahradil si to v prípravných zápasoch a veríme, že v tom bude pokračovať i v Dánsku.

Pavol Skalický: Posledným hráčom z Tipsport ligy je vysoký krídelník Slovana, kde začínal sezónu, avšak jemu i klubu sa nedarilo a po dobrých skúsenostiach z minulého ročníka išiel v závere prestupového obdobia dohrať sezónu do Banskej Bystrice, kde sa Pavol Skalický výraznou mierou podpísal pod zisk titulu baranov 6 bodmi v 10 zápasoch. Hneď po skončení klubovej sezóny ho povolali reprezentační tréneri. V realizačnom tíme národného mužstva sa nachádza taktiež jeho tréner z Banskej Bystrice Vladimír Országh.

FOTO: Facebook/HC Košice