Nejde síce o oficálny rekord NHL, extrémne dlhé striedanie Alexeia Kovaleva je však nepochybne jeden z najpamätnejších momentov v histórii súťaže.

Keď sa hovorí o rekordoch v NHL, väčšinou v tejto súvislosti zaznieva meno Wayne Gretzky. Samozrejme, jeho 2857 bodov ťažko niekto prekoná, ak vôbec niekedy. No sú aj rekordy, o ktorých sa až tak nehovorí, za zmienku ale určite stoja a prekonať ich tiež nie je jednoduché. Jeden taký drží aj ruská legenda Alexei Kovalev.

Prečítajte si tiež: Marketingový manažér HKM Brumerčík: Chceme, aby mali zážitok diváci aj hráči

Rodák z Togliatti bol jeden z najtalentovanejších hráčov, ktorí kedy hrali v NHL. S pukom bol schopný nečakaných vecí a súper nikdy nevedel, čo urobí. Charakteristický bol preňho aj elegantný štýl korčuľovania. V začiatkoch jeho kariéry bol však pre trénerov tvrdým orieškom.

Sedem minút na ľade

Počas druhej sezóny v drese New York Rangers nastupoval pod vedením trénera Mikea Keenena, prezývaného aj „Železný Mike". Ten si s ruským útočníkom často nevedel dať rady. A tak sa rozhodol, že ho nepustí z ľadu - sedem minút.

Zakaždým, keď sa Kovalev pokúšal dostať na striedačku, povedal mu Keenan, aby pokračoval v hre. A keď Kovalev preskočil mantinel, tréner prikázal svojim hráčom, aby ho strčili naspäť na ľad.

Šťastný koniec

Keenan nebol z hviezdneho útočníka nadšený, nakoniec sa však radoval. Počas striedania Kovalev skóroval a na konci sezóny spolu oslávili zisk Stanley Cupu.

Sedem minút je v hokeji skutočne veľa, niečo podobné si v dnešnej dobe len ťažko predstaviť. Kovalev to ale zvládol veľmi dobre a aj keď na tento moment zrejme nespomína najradšej, zaslúži si uznanie.

FOTO: rantsports.com