Hokejová Liga majstrov (CHL) odštartuje budúcu sezónu svoj piaty ročník. Slovensko malo v dvoch prípadoch dvojnásobnú účasť, od predošlého roku má najvyššia domáca súťaž garantované len jedno miesto, ale napriek tomu mohli v nej hájiť v budúcej sezóne slovenské farby dva kluby.

Bola na to potrebná pomoc zo zahraničia, konkrétne z Bieloruska. Junosť Minsk zvíťazil v Kontinentálnom pohári a vopred si zaručil účasť v CHL. Bieloruská najvyššia súťaž má taktiež len jednu miestenku, ak by Junosť vyhral aj domácu súťaž, tak by namiesto neho do CHL putoval iný klub. Nie však z bieloruskej, ale slovenskej najvyššej súťaže – miesto by získal víťaz základnej časti - HK Nitra.

Prečítajte si tiež: 5 dôvodov, prečo vycestovať na MS v hokeji v Dánsku

Päť najlepších zápasov základnej časti Tipsport ligy

Nádej žila dlho. Junosť sa dostal až do finále, kde bol jeho súperom víťaz základnej časti Neman Grodno, ktorý sa vo finálovej sérii dostal už do vedenia 3:1 na zápasy. Junosť dokázal v piatom stretnutí na ľade súpera uspieť, no v tom šiestom sa im to už nepodarilo. Päť minút pred koncom druhej tretiny viedli o jeden gól, avšak dva presné zásahy Grodna v priebehu 38 sekúnd ich zrazili na kolená. Už sa im nepodarilo vyrovnať a titul tak putoval do rúk víťaza základnej časti, ktorý si zároveň zabezpečil aj miesto v Lige majstrov.

Nádej pre Slovensko, v tomto prípade pre HK Nitra, zhasla. V CHL budeme mať len jedného zástupcu – majstra ligy.