Základná časť sezóny 2017/2018 je za nami. Pozornosť všetkých je už upriamená na play-off. Štvrťfinálové dvojice sú známe a rozhodne sa máme na čo tešiť. Táto sezóna Tipsport ligy bola rozhodne jednou z najvyrovnanejších v jej histórii. Videli sme mnoho zaujímavých zápasov a redakcia portálu Hokejový Backstage pripravila 5 najlepších!

Článok prinášame vďaka spolupráci s Hokejový Backstage

Prečítajte si tiež: Presilovka tipuje: štvrťfinále play-off

5.Košice – Trenčín 5:1 (15.kolo)

Trenčín cestoval do Košíc na 15.kolo s doposiaľ len jedinou prehrou a to prilákalo do Steel Arény viac ako 6000 divákov. Tí, ktorí prišli, rozhodne nemali čo ľutovať. Oba tímy nastúpili do zápasu v plnom nasadení a už od prvej minúty mohli diváci vidieť obrovské šance na oboch stranách. Atmosféra na štadióne gradovala a aj napriek jednoznačnému víťazstvu domácich sa musel hokej páčiť každému. Trenčania mali množstvo šancí, ktoré však stroskotali na výborne chytajúcom švédskom gólmanovi Lundstromovi. Toho dokázal prekonať len Špankovič. Na strane domácich sa vtedy dvomi gólmi blysol Hričina. Oba z tímov však podali úžasný výkon a zaslúžene im patrí 5.miesto v tomto rebríčku.

Súvisí s Tipsport ligou: Mentálny kouč Bielik: O správaní fanúšikov na Slovensku nikto nehovorí

Pozápasová šou brankára Košíc

4.Žilina – Nitra 10:4 (3.kolo)

Hráči HK Nitra pricestovali v treťom kole do Žiliny. Nitra po dvoch víťazstvach nad Bystricou a Zvolenom bola jasným favoritom. Žilina prvé dva zápasy prehrala o gól a motivácia vyhrať tak bola obrovská. Po zápase však zostal zaskočený takmer každý. Žilina poslala Nitru domov s desiatimi inkasovanými gólmi a možno aj táto prehra sa zaslúžila na neskoršom ukončení spolupráce s brankárom Hartzellom. Aj napriek faktu, že Žilinčania prehrávali na začiatku druhej tretiny už 1:3, dokázali svoj výkon pozdvihnúť a zápas patril už len im. V tretej tretine sa hetrikom blysol Švihálek, ale zabudnúť sa nesmie ani na päťbodového Stupku. Prvé tri formácie Žiliny získali spoločne neskutočných 24 bodov.

Viac o tomto zápase: Desaťbolestná Panna Mária v Žiline

3.Poprad – Banská Bystrica 6:1 (45.kolo)

Poprad vyhral pred týmto zápasom len jediný z posledných siedmich súbojov. Po predvedených výkonoch však nastúpil do tohto zápasu ako vymenený a doplatila na to Banská Bystrica. Poprad vstrelil v každej tretine dva góly a tím zo stredu Slovenska dokázal poraziť 6:1. Polovicu gólov dali Popradčania pri početnej výhode v presilových hrách. Fanúšikovia Popradu tak mohli byť po zápase spokojní, keďže ich hráči porazili Bystričanov už štvrtýkrát v tejto sezóne.

2.Detva – Banská Bystrica 6:5 (43.kolo)

Detva bola po troch víťazstvách za sebou asi v tej najlepšej forme, ktorú v tomto ročníku mala. Po tom, čo porazila postupne Liptovský Mikuláš, Nové Zámky a Poprad, si pripísala veľmi veľké víťazstvo v 43.kole, keď pred vlastnými fanúšikmi porazila Banskú Bystricu 6:5. Vyrovnaný výkon celého detvianskeho tímu bol okorenený výhrou. Kanadské body si pripísalo až osem útočníkov Detvy. Pre Podpoľancov to bol už štvrtý triumf v rade. Detva aj v tomto zápase ukázala, že rozhodne nie je len tímom do počtu.

Prečítajte si tiež: Potkan na ľade či pivová sprcha. Aj to ponúklo posledné podpolianske derby

1.Zvolen – Banská Bystrica 1:8 (33.kolo)

A do tretice Banská Bystrica. Tentoraz však už v lepšom svetle. Jednoznačný šláger 33.kola zvládli „barani" na jednotku a zo Zvolena odišli s troma bodmi a poriadnou porciou gólov. Zvolenčania vyťahovali puk zo svojej brány až osemkrát a skórovať dokázali len raz, v oslabení zásluhou Obdržálka. Hosťom vyšlo v tomto zápase prakticky všetko, na čo siahli, a Zvolen doslova zničili. Takmer 4000 domácich fanúšikov tak určite neodchádzalo zo štadióna s úsmevom. Toto derby sa skončilo veľmi jednoznačne a Bystrici patrilo po 33.kole prvé miesto tabuľky. Hráčom zápasu sa jednoznačne stal Josh Brittain. Ten si na svoje konto pripísal dva góly a rovnaký počet asistencií. Zásluhu na tomto triumfe mal jednoznačne celý káder hostí. Prvé miesto v rebríčku patrí tomuto zápasu!

Bude vás zaujímať: Debakle či šarvátky. Pamätné momenty pohronského derby

Ktorý zápas utkvel v pamäti vám? Dajte nám vedieť v komentároch.

Prečítajte si taktiež: Mentálny kouč Bielik: O správaní fanúšikov na Slovensku nikto nehovorí