Keď boli títo borci ešte mladé uchá, zrejme by sme ich dnes len tak ľahko nespoznali. Pozrite si, ako sa zmenili tváre, imidž aj pohľady hokejových hviezd NHL. Na konci na vás čaká pomyselná čerešnička.

Brent Burns

32-ročný Kanaďan debutoval v NHL v roku 2003, keď mal 18 rokov. Vtedy nastúpil za Minnesotu Wild, ktorej drese oblieka aj na fotografii. Oproti obdobiu spred 14 rokov Burnsovi ubudli zuby, no zato si nechal narásť hustú bradu, ktorá ho zdobí na klziskách vo farbách San Jose.

Jakub Voráček

Fotografia z roku 2007 zobrazuje české krídlo nesmelo sa pozerajúc nahor, pričom jeho zamestnávateľom bol v tom čase Columbus Blue Jackets. Jeho pohľad však bol neskôr nepochybne smelší, rodák z Kladna si v NHL otvoril strelecký účet hneď vo svojej premiére - a to v úvodnom dejstve. A na to môže byť právom hrdý. Vzhľadom na staršiu snímku taktiež disponuje bradou, plavé vlasy ho však zdobia aj dnes.

Braden Holtby

Na prvý pohľad Harry Potter, no v skutočnosti ide o gólmana Washingtonu. 27-ročný Kanaďan má na fotografii z roku 2008 šiltovku svojho zamestnávateľa a okuliare, ktoré maskujú jeho dnešný imidž. Pre túto oporu Capitals bola najmä sezóna 2014/15 mimoriadne vydarená, veď podľa nhl.com musel čeliť najviac strelám zo všetkých (2 044), zaznamenal najviac zákrokov (1 887) a nastúpil v najväčšej zápasovej porcii (73).

Nick Foligno

Útočník pôvodom z Buffala bol draftovaný v roku 2006 Ottawou. Na fotografii z rovnakého obdobia pózuje s korčuľami a v očiach mu nechýba mladícky entuziazmus. O 11 rokov neskôr je to omnoho príjemnejší pohľad. Nick vymenil korčule za trofeje.

Anze Kopitar

Slovinec, ktorý ako prvý okúsil kanadsko-americkú profiligu, debutoval v roku 2006. Jeho prvý duel bol ako z veľkej knihy. Kopitar strelil proti Anaheimu dva góly, v druhom zápase v NHL proti St.Louis si pripísal tri asistencie. S pribúdajúcim vekom mu akosi stmavli vlasy, jeho pohľad zvážnel, srší z neho zabijácky inštinkt (na góly).

Roberto Luongo

Vzhľad kanadského dlháňa v bránke je dnes v porovnaní s rokom 1997 veľmi podobný, Luongo iba nadobudol bradu, ktorá mu lemuje tvár. Gólman v službách Floridy začínal v NY Islanders, pričom od svojho debutu sa vypracoval na jedného z najlepších brankárov vôbec.

Blake Wheeler

Krídlo Winnipegu draftoval Phoenix v roku 2004, no zaň nikdy nenastúpil. Gólovo sa však predviedol hneď v otváracom zápase sezóny 2008/09, keď hral za Boston. Na fotografii 17-ročný mladík si tak musel ešte pár sezón počkať, aby mohol zažiariť v NHL.

Jaromír Jágr

Kto by nepoznal „jágrovku“? Česká hrajúca legenda na korčuliach bola povestná výstredným účesom. To potvrdzuje fotografia z roku 1990, keď ho draftoval Pittsburgh. Dnes už Jaromír mierne zmenil imidž, vlasy si nedáva na čelo, no češe ich dozadu.

Prečítajte si tiež: Veľký futbalový kvíz. Zahrajte sa na rozhodcu

FOTO: Facebook/NHL