Hokejista Bostonu Bruins Zdeno Chára odohral v noci svoj 1 400. zápas v NHL. Nastúpil naň v domácej hale proti Torontu Maple Leafs.

Domáci duel zvládli, zvíťazili 4:1 a slovenský zadák si pripísal jednu asistenciu, prihrával na gól do prázdnej bránky. „Je to pekný míľnik. Som rád, že som mohol odohrať toľko zápasov. Ale na každý jeden sa musím pripravovať rovnako. Sústrediť sa, snažiť sa na ľade odviesť čo najkvalitnejší výkon a tvrdo pracovať,“ povedal Chára k jubilejnému zápasu pre oficiálnu stránku klubu.

Zvyšných sedem obrancov Bruins má spolu na konte 1 477 zápasov v NHL a sú oveľa mladší. K 40-ročnému Chárovi má vekom aj počtom odohraných duelov najbližšie Adam McQuaid. So 437 zápasmi a vekom 31 rokov.

„V hokeji sa vám niekedy darí, inokedy nie. Môžete byť hore, ale aj dole. Keď sa vám nedarí, je veľmi dôležité, aký máte tím. Ja som mal, počas viac ako dvadsiatich rokov, veľké šťastie na dobrých spoluhráčov. Vždy som sa na nich mohol spoľahnúť. A tím, v ktorom som teraz, je veľmi špeciálny. Máme v ňom mnoho hráčov so skvelými vlastnosťami. Som naozaj šťastný, že mám takých spoluhráčov,“ vychválil Chára svojich kolegov zo šatne.

Dlhoročný kapitán Bostonu bol vždy pokorný a inak to nebolo ani v tomto prípade. „Vážim si každý jeden moment, každú príležitosť, ktorú dostanem. Všetko ide veľmi rýchlo. Som naozaj rád, že môžem robiť tak dlho vec, ktorú milujem,“ vyjadril sa 206 cm merajúci hokejista.

Mohlo by sa vám páčiť: Lašák: Osem kíl. Rozdiel medzi olympiádou vtedy a dnes

Dokedy bude trenčiansky rodák brázdiť ľady zámorskej profiligy, je otázne, pri jeho prístupe a výkonoch, ktoré predvádza, to pokojne môže byť ešte niekoľko rokov. „Budem naďalej tvrdo pracovať, chcem hrať čo najdlhšie,“ dodal Chára.

FOTO: facebook / Boston Bruins