Turbulentné obdobie v slovenskom hokeji je, zdá sa, konečne za nami. Po týždni plnom problémov, káuz a vymieňaní si názorov cez médiá si všetci spoločne sadli za jeden stôl, aby vyriešili všetky záležitosti.

Na mimoriadnom Výkonnom výbore, zvolanom na podnet Miroslava Šatana, sa zúčastnil aj Richard Lintner a zástupcovia tipsportligových klubov. Spoločne s vedením SZĽH riešili dve základné otázky: Kedy bude koniec prestupového obdobia? Koľko kôl a ako sa posunú počas olympiády?

Odpoveď na tú prvú predniesol prezident zväzu Martin Kohút. „Vo všetkých súťažiach riadených SZĽH končia všetky prestupové obdobia 31. januára,“ prezentoval Kohút rozhodnutie Výkonného výboru. Druhý problém vyriešili zástupcovia klubov. „Pro-Hokej sa uzniesol na tom, že sa presunú tri hracie kolá počas olympijského turnaja. Je to výsledok spoločného riešenia, ktoré umožní reprezentácii naplno sa pripraviť a realizovať svoje plány tak, ako si predstavuje. V danej situácii je to najoptimálnejšie riešenie,“ vyjadril sa riaditeľ súťaže Richard Lintner.

Prečítajte si tiež:

Zo sna sa stal líder konferencie. Nováčik z Vegas naďalej ohuruje

Smiešne vlasy, vydesené výrazy. Hokejisti vtedy a dnes

Zo všetkého si treba brať nejaké ponaučenie, aké to bude v tomto prípade? „Najpodstatnejšie ponaučenie plynie z toho, že sa dnes ukázalo, že aj komplikované témy vieme spoločne vyriešiť. Očakávam, že aj v budúcnosti sa môžu vyskytnúť nejaké problémy. V mene Pro-Hokeja sa ich budem snažiť riešiť v záujme všetkých,“ povedal Lintner.

O niečo priamejší bol generálny manažér Miroslav Šatan. „Chcem sa v mene fanúšikov slovenského hokeja poďakovať Výkonnému výboru a zástupcom Pro-Hokeja za to, že urobili rozhodnutie v prospech slovenského hokeja. Niektoré veci sa mohli riešiť predvídavejšie a menej pred zrakom verejnosti. Ale je to ako počas zápasu, keď nastane chyba, musí sa napraviť. Podstatné však je, že dnes spolu sedelo 30 ľudí, ktorí majú čo povedať do riadenia slovenského hokeja. Bola atmosféra, ktorá vnímala vážnosť situácie a že je nutné nájsť spoločne riešenie pre dobro slovenského hokeja. Dúfam, že sa tým nastavil precedens smerom do budúcnosti.“

Voľakedy sa problémy v slovenskom hokeji neriešili. Končili rozhádanými funkcionármi a hráčmi. Aj preto sa dá dnešné rozhodnutie považovať za pozitívny krok vpred. „V minulosti bolo v slovenskom hokeji veľa problémov, ktoré išli do vzduchoprázdna a končili sa spormi. Dnešné rozhodnutie bolo konsenzom, to je pre nás najväčšie ponaučenie,“ zhodnotil Kohút.

Mali by ste vidieť:

Záverečná nominácia hokejovej reprezentácie na ZOH

Presunuté kolá: 47. kolo (pôvodne piatok 16. februára – po novom utorok 30. januára): Košice – Lipt. Mikuláš, Trenčín – Poprad, Zvolen – Nitra, Žilina – B. Bystrica, N. Zámky - Detva. 48. kolo (utorok 20. februára – streda 28. februára): Lipt. Mikuláš – N. Zámky, Poprad – Košice, B. Bystrica – Trenčín, Detva – Zvolen, Nitra – Žilina. 49. kolo (piatok 23. februára – utorok 6. marca): Košice – B. Bystrica, Detva – Nitra, Trenčín – Žilina, Zvolen – L. Mikuláš, N. Zámky - Poprad.

FOTO: Presilovka / Alžbeta Takácsová