Miestenku v reprezentačnom tíme Slovenska na olympijské hry v juhokórejskom Pjongčangu si medzi útočníkmi vyslúžil aj Michal Krištof.

Prečítajte si tiež:

Mentálny kouč Bielik: O správaní fanúšikov na Slovensku nikto nehovorí

„Bol som šokovaný, ale veľmi šťastný, že ma nominovali,“ prezradil svoje bezprostredné dojmy po oznámení hráčskeho menoslovu. Čo pre Michala Krištofa znamená nominácia na olympiádu? „Každý športovec sníva o reprezentovaní svojej krajiny na olympijských hrách. Je to ako splnený sen,“ priblížil. Nitran sledoval predchádzajúce olympiády v televízii, pričom najviac mu utkvel v pamäti hokejový turnaj z roku 2010 v kanadskom Vancouveri. „Hrali tam všetci hokejisti z NHL. Mali sme skvelý tím a dosiahli sme vynikajúci výsledok,“ zaspomínal si na štvrté miesto, najlepší výsledok Slovenska pod piatimi kruhmi.

24-ročný hokejista presvedčil trénera slovenskej hokejovej reprezentácie Craiga Ramseyho na dvoch reprezentačných akciách počas sezóny. „Reprezentačných turnajov sa zúčastnilo veľmi veľa kvalitných hráčov. Hovoril som si, že ak sa dostanem do nominácie na olympiádu, budem veľmi rád. A keď nie, nebudem sklamaný, pretože hráči, ktorí boli na turnajoch, mali skutočne veľkú kvalitu,“ vyhlásil Krištof, pre ktorého bude juhokórejská olympiáda prvou veľkou akciou v najcennejšom drese. Zatiaľ sa nezúčastnil svetového šampionátu, a to ani v mládežníckych kategóriách. „Ešte si to neviem úplne predstaviť. Určite si to však užijem, bude to skvelý zážitok na celý život.“

DSC_5179.JPG

FOTO: Presilovka/Alžbeta Takácsová

Stredný útočník HK Nitra nastúpil v doterajšom priebehu aktuálnej sezóny na 45 ligových duelov, v ktorých zaknihoval 52 kanadských bodov za 16 presných zásahov a 36 gólových nahrávok. Na slovenskom hokejovom trhu sú kreatívni centri v posledných rokoch nedostatkovým artiklom. Michal Krištof by mohol na olympiáde plniť túto rolu. „Budem sa tam snažiť hraj taký hokej, aký hrám aj v Tipsport lige. To znamená – dobre brániť a takisto priniesť kreativitu. Každé stretnutie sa budem snažiť odohrať dobre a odovzdať tak všetko pre Slovensko. Chcem sa odvďačiť manažérovi a trénerom za dôveru mojimi kvalitnými výkonmi,“ predstavil Krišotof svoje ciele na olympijských hrách. Michal tvrdí, že ak bude hrať slovenská reprezentácia so srdcom a odovzdá na ľade všetko, dostavia sa aj výsledky.

Spoločne s Krištofom je ofenzívnym ťahúňom Nitry, ktorá sa po 46 kolách slovenskej najvyššej súťaže vyhrieva na prvom mieste, krídelník Matej Paulovič. Krištof je najproduktívnejším hráčom Tipsport ligy, Paulovičovi patrí v tabuľke produktivity druhá priečka a s 26-timi gólmi je kráľom strelcov. Z Krištofa a Pauloviča sa v tomto ročníku stali hokejové dvojičky a obaja sa dostali na olympiádu. „Sadli sme si po hokejovej aj osobnej stránke. Každý je trochu iný typ hráča, na ľade sa dopĺňame,“ hľadal Michal Krištof príčiny skvelého fungovania ich vzájomnej spolupráce.

Okrem Krištofa a Pauloviča sa v slovenskom drese v Pjongčangu predstavia z Tipsport ligy aj Tomáš Starosta, Miloš Bubela, Patrik Lamper, Ladislav Nagy, Tomáš Surový, Peter Ölvecký, Matúš Sukeľ a Marek Hovorka. O kvalite našej najvyššej súťaže sa často polemizuje. Do výberu Miroslava Šatana a Craiga Ramseyho sa však z nej dostali až desiati hokejisti. „Úroveň Tipsport ligy išla hore. Šancu dostávajú mladí hráči a dopĺňa sa to dobrými hráčmi zo zahraničia. Myslím si, že to ide správnym smerom,“ povedal na margo Tipsport ligy jej najproduktívnejší hráč.

Prečítajte si tiež:

Lašák: Osem kíl. Rozdiel medzi olympiádou vtedy a dnes

Šatan sa teší, že nebude mať stresy. S trénerom určili, kto bude s kým na izbe

Zdeno Chára: Chcem hrať čo najdlhšie

Michal Krištof sa vrátil do Nitry pred minulou sezónou. Predtým pôsobil štyri ročníky v krajine tisícich jazier. „Čo sa týka súťaže Mestis, hrajú tam najmä mladí hráči, veľa sa teda korčuľuje, ale niekedy až bezhlavo. Naopak, v Tipsport lige je viac skúsených hráčov, takže sa tie hokejové štýly líšia,“ porovnal 24-ročný center našu najvyššiu súťaž s druhou fínskou ligou, v ktorej nastúpil na 140 duelov s bilanciou 22 gólov a 75 asistencií. Počas fínskej epizódy svojej kariéry odohral Michal Krištof dva zápasy aj v najvyššej súťaži.

ZOH 2018 v juhokórejskom Pjongčangu budú prvým veľkým turnajom kanadského kormidelníka Criaga Ramseyho na lavičke slovenskej hokejovej reprezentácie. „Je vidno, že má veľa odtrénované a odohraté v najlepšej lige sveta. Vie, čo chce, a pri akejkoľvek situácii nám vie pomôcť, aby sme ju nabudúce zvládli lepšie. Na turnajoch počas sezóny sme sa snažili plniť jeho pokyny a myslím si, že nám to išlo dobre. Už po pár tréningoch bolo vidieť tie veci aj v zápasoch. Vnímam jeho angažovanie pozitívne,“ zneli slová Michala Krištofa na adresu Craiga Ramseyho.

Slovenská hokejová reprezentácia vstúpi do hokejového turnaja na olympiáde v Pjongčangu 14. februára duelom proti olympionikom z Ruska.

Neprehliadnite:

Títo hokejisti budú reprezentovať Tipsport ligu

FOTO: Presilovka/Alžbeta Takácsová