Hoci sú okresné ligy posiate plnoštíhlymi postavami, v európskych súťažiach sú raritou. Pozrite si profily šiestich hráčov, u ktorých hmotnosť nehrá žiadnu rolu. Aspoň nie tú futbalovú. Pripravili sme pre vás druhú časť prehľadu najtučnejších futbalistov sveta.

Prvú časť nájdete TU.

MICKY QUINN

V súčasnosti pomaly dosahuje dôchodcovský vek, ale počas aktívnej kariéry bol veľkým obľúbencom fanúšikovských táborov. Zvykli naňho pokrikovať: „Je tučný, je oblý, skóruje na každom ihrisku," (v angličtine však znie tento popevok omnoho lepšie, dokonca sa rýmuje - „He's fat, he's round, he scores at every ground.") píše Telegraph. Jeho hmotnosť sa pohybovala okolo 95 kg a napriek obezite dokázal nastrieľať 227 gólov za 535 zápasov. Jeho revírom bola Premier League, nastupoval za Coventry, Newcastle či Portsmouth. Pre svoju obezitu si vyslúžil prezývky, ako Sumo alebo Hippofatamus.

micky-quinn.jpg FOTO: manvfat.com

KEVIN PRESSMAN

Z 22-ročnej kariéry gólmana anglického pôvodu, ktorý strávil 17 rokov v Sheffielde Wednesday, sa datuje viacero zaujímavých informácií. Aj keď odchytal vyše 500 stretnutí, nedostal sa do reprezentácie. V kuloároch kolovali zvesti, že Pressmanova hmotnosť nie je náhodná. Údajne raňajkoval v McDonald´s niekoľkokrát za týždeň. Na sklonku kariéry nastupoval za tímy v nižších anglických súťažiach.

B0YSIU-CUAAd7Yl.jpg FOTO: Twitter/Jessica Bridge

ANDY REID

34-ročný Ír okúsil len anglický futbal. Disponoval veľmi dobrou ľavačkou, vyznačoval sa skvelou technikou a plnším vzhľadom. Zviditeľnil sa aj v reprezentácii, v seniorskom tíme štartoval 29-krát a podarilo sa mu streliť 4 góly. V roku 2005 prestúpil z Nottinghamu Forest za takmer 6 miliónov libier do Tottenhamu. Vlani však ukončil kariéru. Reid s výškou 1,70 metra nepôsobil nebezpečným dojmom, ale aj vďaka hmotnosti dokázal z ľavého krídla potrápiť defenzívu súpera.

Reid.jpg FOTO: whoateallthepies.com

NEIL RUDDOCK

Dnes 48-ročný bývalý futbalista zažíval na ihrisku poriadne krušné časy. S váhou, ktorá mnohokrát prevyšovala trojcifernú hodnotu, hrával v strede obrany. V kombinácii s jeho výškou (1,88) ho prezývali Žiletka. Zahral si aj za Liverpool, Tottenham či West Ham, v roku 1994 debutoval za národný tím, pričom to bol jeho jediný štart v reprezentácii. Čím bol starší, tým viac priberal. Dokonca existovali zmluvy, ktoré obsahovali aj maximálnu hranicu jeho hmotnosti. Za jeho najväčší úspech sa považuje zisk Ligového pohára vo farbách liverpoolskeho The Reds.

RR.jpg FOTO: caughtoffside.com

Nezabudnite si pozrieť: Osem bizarností, ktorými lákal dedinský klub Schweinsteigera

Latinčina či návrhárstvo. Futbalisti s vysokou školou

Veľký futbalový kvíz. Zahrajte sa na rozhodcu

PADDY KENNY

„Prvé, čo som urobil, bolo, že som mu nariadil diétu. Jedával burgery, pizze a hranolčeky a tak to bolo stále," opisoval začiatky Kennyho kariéry jeho dlhoročný tréner Neil Warnock. Brankár Paddy Kenny, ktorý je stále aktívnym hráčom - aj keď má už 37 rokov - má za sebou bohatú kariéru, počas ktorej sa mu podarilo nazbierať slušnú zápasovú porciu a tiež 7 štartov za írsky národný tím. Jeho obrovskou nevýhodou bola vždy hmotnosť. Na tú dopláca aj v súčasnosti, posledné roky už nebýva súčasťou základnej zostavy napriek faktu, že pôsobí v tretej anglickej súťaži v drese Northamptonu.

kenny_330.jpg FOTO: bbc.co.uk

DIEGO MARADONA

Argentínska legenda, niektorými považovaná za najlepšieho futbalistu histórie, mala od 80-tych rokov problémy s drogami. Tie pribrzdili kariéru tohto velikána, napriek tomu, že je držiteľom množstva kolektívnych i individuálnych ocenení. Koniec aktívnemu futbalu dal Maradona v roku 1997, odkedy sa začal boriť s veľkými zdravotnými potiažami. Argentínčan v 2004 dostal infarkt, neskôr musel byť operovaný. Ani to mu však nezabránilo, aby sa futbalu venoval aspoň v role trénera.

cristiano-ronaldo-453-diego-armando-maradona-very-fat-because-of-drugs-and-cocaine.jpg FOTO: ronaldo7.net

FOTO: koláž/ronaldo7.net/caughtoffside.com